Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Thisted Cup 2018

 
 

Dato: fredag den 28. september - søndag den 31. september2018

Deltagere: Svømmere fra AS  Elite, Junior og Årgang 

Sted:   Thy Hallen
            Lerpyttervej 50
            7700 Thisted

Overnatning: EUC, Lerpyttervej 53, 7700 Thisted

Afrejsetidspunkt: fredag fra Østre Allé ca. kl. 11.30 (nærmere info følger). 
Hjemkomst: søndag sen eftermiddag til Østre Allé.

Opvarmning fredag: kl.  14.00
Stævnestart fredag: kl.  16.00




Slutseddel: link

Mere info: Se stævnets hjemmeside




Tilmeldte svømmere (opdateret den  21. august 18) LUKKET  FOR TILMELDING

AS Elite 

  1. Amalie Bærentsen
  2. Camilla Ottesen
  3. Janus Meinert
  4. Jens Bach
  5. Johanne Marie Poulsen
  6. Julie Hald
  7. Katrine Villesen
  8. Line Jørgensen Bruun 
  9. Lisa Rijkhoff
  10. Lisa Schøn
  11. Louise Bach Andersen
  12. Nicolas Blanch
  13. Rune Nørgaard
  14. Søren Villumsen


AS Junior
  1. Anna Toft Pedersen
  2. Anne Bøjstrup Bertelsen
  3. Camilla Brøgger-Andersen
  4. Christian Bonde
  5. Emma Kutsko Jensen
  6. Emma Stecher Jensen
  7. Frida Hagstrup vesterlund
  8. Ida S. Olesen
  9. Karoline Lundhøj kristensen
  10. Laura Rønn Danielsen
  11. Lawrence Langley
  12. Marius Nørgaard
  13. Oliver Nørgaard Frost
  14. Thomas Schiby
  15. Victoria Pallesen
AS Årgang
  1. Alma Bach Larsen
  2. Asgar Knakkergaard
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Caroline Hyltoft
  5. Casper Johannesen
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer P. Voldbjerg
  8. Inas Ilic
  9. Jazmin Jensen
  10. Jeppe Moeslund Lausen
  11. Joost Rijkhoff
  12. Karoline Kjelstrup
  13. Kristiane Frøslev
  14. Laura S. Olesen
  15. Line Gjelstrup
  16. Livia Weidick Frische
  17. Louise Thisted
  18. Marcus Juul Jørgensen
  19. Matilde Grynderup Bager
  20. Mikkel Kiefert Kristensen
  21. Morten H.Kobbelgaard
  22. Sebastian Lehmann
  23. Sebastian T. Jacobsen
  24. Simon Kutsko Jensen
  25. Stine Mejdahl


Trænere
  1. Leifi
  2. Lasse
  3. Erik
  4. Lasse
  5. Signe
  6. Anders 
  7. Mads

Holdledere

  1. Anne Mette
  2. Mette

Officials
  1. Marianne Villesen (fredag)
  2. Admir Ilic (fredag)
  3. Allan Schiby (fredag-lørdag)
  4. Mette Yde (lørdag)
  5. Martin Thisted (lørdag)
  6. Malene Rønn (søndag)
  7. Sebastian Frische (søndag)
  8. Søren Lausen (søndag)




Nyheder
Sæson 2018/2019 - Nyt fra formanden
Aalborg Svømmeklub er nu godt i gang med sæsonen, og alle hold er kommet godt i ...
[læs mere]
02-09-2018
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Træningslejr AS3
[læs mere]
12-03-2014
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html