Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Juleafslutning 2018

 
 

FAKTA:

Dato: Onsdag d. 19/12-18

Sted: Østre Allé Svømmesal / Handelsgymnasiet Turøgade

Hvem: Svømmere, forældre, søskende, osv.

Pris: 60,- pr. person.

Tilmeldingsfrist: 10/12-2018

Tilmelding: Klik her

Foreløbigt Program:

17.00 Evt. opstilling af ekstra borde/stole. 4 frivillige forældre fra K holdet / årgang.

16.00 Julesvømning for svømmerne i ØA. Tiden er omklædt i hallen.
18.00 Velkomst ved SU på Handelsgymnasiet Turøgade for svømmere, familie osv.
18.04 Praktisk info ved ASV
18.05 Julesang ved SU
18.10 Spisning af sandwich samt salg af lodder
18.35 Året der gik - Formand for AS
18.40 Året der gik - Svømmeleder 
18.45 Uddeling af nåle ved trænerne
19.00 Uddeling af fiduspokaler, Brystsvømmerpokal, Æresfad, Vogteren
19.15 Salg af lodder til lotteri
19.30 Amerikansk lotteri - Kasserer i ASV 
20.00 Udtrækning af købmandskurv blandt de tilmeldte svømmere 
20.05 Uddeling af juleposer 
20.45 Vi siger farvel

Junior hjælper med at pakke borde og stole sammen til sidst.

OBS: Husk kontanter til lotteriet !!!



179 Tilmeldte
Opdateret 18/12-2018

AS Elite
  1. Amalie Bærentsen
  2. Jackie Gade
  3. Katrine Villesen
  4. Lisa Rijkhoff
  5. Rune Nørgaard
AS Junior
  1. Anna Toft Petersen +3
  2. Anne Bøjstrup Bertelsen
  3. Astrid Marie Hassing +1
  4. Camilla Brøgger-Andersen +2
  5. Christian Bonde
  6. Emma Kutsko Jensen
  7. Emma Stecher Jensen
  8. Frida Hagstrup Vesterlund
  9. Ida S. Olesen +1
  10. Karoline Lundhøj Kristensen
  11. Lawrence Langley +1
  12. Marius Nørgaard +1
  13. Mathias Knudsen +1
  14. Oliver Nørgaard Frost
AS K
  1. Anna Pedersen
  2. Frederik Bæk
  3. Frederik Panduro +2
  4. Jens Mejdahl +1
  5. Jonathan Lundhøj Kristensen
  6. Julie Bertelsen
  7. Louise Aarup Høeg
  8. Maja Cecilie Sørensen
  9. Malte Palsgaard Iversen +1
  10. Mikkel Pedersen + 3
  11. Niklas T. Kristaisnen +1
  12. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  13. Sander Christiaan van der Pool
  14. Scott Stegenborg
  15. Sebastian Lehmann
  16. Thea Holm Thomsen
  17. Zille Haahr Svendsen
AS Masters
  1. Kim T. Kristiansen
  2. Lotte H. Kobbelgaard
AS Talent 1
  1. Amalie Kirkegaard +3
  2. Carl-Emil Søndergaard Sørensen +2
  3. Clara Nielsen +1
  4. Edita Nisic +2
  5. Ema Ilic
  6. Emilie Pedersen
  7. Emma Andersen +1
  8. Ida Gjelstrup +1
  9. Isabella Bertelsen
  10. Lukas Bøgh Worup +4
  11. Mia Plougman +1
  12. Natasha Bloksgaard +1
  13. Nicoline Aarup Høeg +2
  14. Nikoline Hedelund Madsen +2
  15. Ryan Nørgaard +1
  16. Sigurd Sjøgren Kristensen +2
  17. Silje Liv Kjær Routhe +2
  18. Storm Jensen +3
  19. Victoria Amdi Brinkmann +2
  20. William Bundgaard +2
AS Talent 2
  1. Albert Brandt-Petersen +1
  2. Alissa Stegenborg +3
  3. Christian Randorff +2
  4. Edvin Smajic
  5. Ella Bærentsen
  6. Isabella Flaaris +2
  7. Karoline Skjøtt +1
  8. Lucas Frahm Feldtmose +3
  9. Lærke Hassing +3
  10. Naja Kjær Holm +2
  11. Søren Bisgaard Andersen +2
AS Årgang
  1. Alma Bach Larsen +1
  2. Asgar Knakkergaard
  3. Camilla Nørgaard Frost +1
  4. caroline hyltoft +1
  5. Casper johannesen
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer P. Voldbjerg
  8. Inas Ilic
  9. Jazmin Jensen +2
  10. Jeppe Moeslund Lausen
  11. Joost Rijkhoff
  12. Karoline Kjelstrup +2
  13. Kristiane Frøslev +2
  14. Laura S. Olesen +1
  15. Line Gjelstrup
  16. Livia Weidick Frische +1
  17. Louise Thisted +1
  18. Luanna Russo +1
  19. Matilde Grynderup Bager
  20. Mikkel Kiefert Kristensen +3
  21. Morten H. Kobbelgaard
  22. Sebastian Thorhauge Jacobsen
  23. Simon Kutsko Jensen
  24. Stine Mejdahl +1





Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html