Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Regionsmesterskaberne 2018

 
 

Fakta
 

Dato:       

27.10.18 - 28.10.18

Sted:     

Hjallerup idrætscenter
Idræts Alle 1
9320 Hjallerup

Program:
  Lørdag:
    8:00  Opvarming
    9:30  Stævnestart

  Søndag:
    7:30  Opvarming
    9:00  Stævnestart


Nærmer info følger - når dette er tilgængeligt på svoem.org

 




Følgende svømmere er tilmeldt Regionsmesterskaberne: 

Opdateret 11/9 kl. 19.45 - Lukket
  • K1
  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Anna Pedersen
  3. Emilie Hansen
  4. Ghita Kobbelgaard
  5. Iben Kjær Bengtson
  6. Jonathan Lundhøj kristensen
  7. Maja Dybdahl Meinert
  8. Nete Lund Madsen
  9. Nicklas Pedersen
  10. Sander van der pool
  11. Thea Holm Thomsen
  12. Zille Haahr Svendsen
  • K2
  1. Frederik P Justesen
  2. Jens Mejdahl
  3. Julie Bertelsen
  4. Louise Aarup Høeg
  5. Maja Cecilie Sørensen
  6. Malte Palsgaard Iversen
  7. Mikkel Pedersen
  8. Oliver Pedersen
  • Talent 1
  1. Amalie Kirkegaard
  2. Caitlin Lundager
  3. Carl-Emil Søndergaard Sørensen
  4. Casper holm andersen
  5. Edita Nisic
  6. Ema Ilic
  7. Emilie Pedersen
  8. Emma Andersen
  9. Frederikke Norvin
  10. Ida Gjelstrup
  11. Isabella Bertelsen
  12. Lukas Bøgh Worup
  13. Mia Plougman
  14. Nicklas Lorentsen Mikkelsen
  15. Nicoline Aarup Høeg
  16. Ryan Nørgaard
  17. Signe Laursen
  18. Sigurd Sjøgren Kristensen
  19. Storm Jensen
  20. Victoria Amdi Brinkmann
  21. William Bundgaard
  • AS Årgang
  1. Alma Bach Larsen
  2. Asgar Knakkergaard Nielsen
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Cecilie Nørgaard Frost
  5. Caroline hyltoft
  6. Casper johannesen
  7. Christoffer P. Voldbjerg
  8. Inas Ilic
  9. Jazmin Jensen
  10. Jeppe Moeslund Lausen
  11. Joost Rijkhoff
  12. Karoline Kjelstrup
  13. Kristiane Frøslev
  14. Laura S. Olesen
  15. Line Gjelstrup
  16. Livia Weidick Frische
  17. Louise Thisted
  18. Luanna Russo
  19. Matilde Grynderup Bager
  20. Mikkel Kiefert Kristensen
  21. Morten Hessing Kobbelgaard
  22. Sebastian Lehmann
  23. Sebastian Thorhauge Jacobsen
  24. Simon Kutsko JensenStine Mejdahl
  25. Stine Mejdahl

 


Trænere:
  1. Asta
  2. Peter
  3. Signe
  4. Jonas

 Holdledere:

  1. Dian
  2. Anne Mette

Officials:





Nyheder
Sæson 2018/2019 - Nyt fra formanden
Aalborg Svømmeklub er nu godt i gang med sæsonen, og alle hold er kommet godt i ...
[læs mere]
02-09-2018
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Træningslejr AS3
[læs mere]
12-03-2014
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html