Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  SommerCup 2014    Udskriftsdato  21 juni 2014   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  12:15   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  21 juni 2014         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Hein Rimmen  2002    199          42.87   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Ildal Djørup  2002    191          43.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
Camilla Kjær  2003    155          46.61   
  Thisted Svømmeklub                   
Marta Woroniecka  2003    153          46.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
Clara Grønkjær  2002              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Rosendal  2000    382          34.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sine Johansen  2000    306          37.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maja Meinert  2001    294          37.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frederikke G. Christensen  2000    203          42.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
Martha G. Overbye  2000    194          43.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
Liv Lindberg Nielsen  2001    155          46.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
Camilla Outzen  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Pugholm Hvid  1990    692          28.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lisa Schøn  1999    562          30.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jackie Gade  1998    556          30.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
Stine Mary Vissing  1997    491          31.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Johanne Sofie Kjærsgaard  1998    448          32.75   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Maja Jørgensen Bruun  1995    439          32.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
Rebekka R. Andersen  1996    427          33.28   
  Svømmeklubben S 68                   
Camilla Johannesen  1999    364          35.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
Caroline Zimmer  1999    177          44.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian B. Rasmussen  2003    187          39.17   
  Svømmeklubben S 68                   
Joost Rijkhoff  2004    164          40.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
Elias Hanghøj Jonsson  2002    162          41.07   
  Svømmeklubben S 68                   
Joakim Kopp Drewsen  2000    133          43.91   
  Svømmeklubben S 68                   
Jonas Lindberg Nielsen  2004    80          52.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
Hjalte Lillevik Frost  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Nicklas Bager  2003              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    400          30.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Svane Halkjær  1991    630          26.16   
  Aalborg Svømmeklub                   
Thomas Birkkjær  1996    528          27.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marcus Brandborg  1997    517          27.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
Janus Meinert  1995    498          28.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frederik V-Nielsen  1995    448          29.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Asmussen  2003    221          44.73   
  Svømmeklubben S 68                   
Iben Kjær Bengtson  2002    153          50.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sara Bundgaard  2003    144          51.53   
  Svømmeklubben S 68                   
Anna Munk Fuglsang  2005    115          55.60   
  Svømmeklubben S 68                   
Laura Lund  2003    114          55.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Jensen  2003    111          56.15   
  Svømmeklubben S 68                   
Josefine Høgh  2005    73          1:04.47   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sine Johansen  2000    351          38.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Lund  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Sofie Kjærsgaard  1998    397          36.79   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Sarah Andersen  1999    377          37.44   
  Thisted Svømmeklub                   
Line Hesselvang  1998    261          42.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Stage  2002    127          47.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
Rune S. Nielsson  2003    78          56.18   
  Svømmeklubben S 68                   
Magnus Holm  2004    56          1:02.79   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Svane Halkjær  1991    548          29.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mikael Thode Sørensen  1997    407          32.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frederik V-Nielsen  1995    355          33.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jens Bach  1997              DSQ  u/ vand i mål 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Sloth Holm  2001    362          2:56.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sofie Hein Rimmen  2002    236          3:23.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie V Jensen  2002    217          3:29.61   
  Svømmeklubben S 68                   
Emma Ildal Djørup  2002    213          3:31.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Asta Blanch  1996    615          2:28.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
Anna Bonde  1999    428          2:47.32   
  Hobro Svømmeklub                   
Anette Poulsen  1999    399          2:51.30   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    335          2:44.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lucas T. Birkkjær  2002    172          3:24.77   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Janus Meinert  1995    487          2:24.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Romanski  2003    207          1:48.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sara Bundgaard  2003    165          1:57.12   
  Svømmeklubben S 68                   
Emma Jensen  2003    147          2:01.83   
  Svømmeklubben S 68                   
Emma Oline Gadegaard  2002    145          2:02.22   
  Svømmeklubben S 68                   
Laura Lund  2003    136          2:04.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
Anna Munk Fuglsang  2005    125          2:08.39   
  Svømmeklubben S 68                   
Nikoline V Gallop  2003    118          2:11.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
Julie Bundgaard Madsen  2002    86          2:25.45   
  Svømmeklubben S 68                   
Anna Toft Petersen  2004              DSQ  Flere armtag v/start 
  Aalborg Svømmeklub                   
Julie Kappel Petersen  2002              DSQ  Asymkrom ben 
  Thisted Svømmeklub                   
Marta Woroniecka  2003              DSQ  Asy benspark 50m 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Meinert  2001    299          1:36.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frederikke G. Christensen  2000    233          1:44.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
Martha G. Overbye  2000    150          2:00.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Lund  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma-Sofie Hestbech  1996    505          1:20.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
Charlotte K. Jakobsen  1996    371          1:29.55   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Thorhauge  2001    184          1:42.63   
  Thisted Svømmeklub                   
Joost Rijkhoff  2004    155          1:48.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jelmer de Zee  2003    146          1:50.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
Christopher Z. Christense  2003    120          1:58.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jacob Poulsen  2003    112          2:01.19   
  Thisted Svømmeklub                   
Jonas Lindberg Nielsen  2004    78          2:16.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sander van der Pool  2002              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sebastian B Lehmann  2004              DSQ  Flyben v/anden bensp 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Brandborg  1997    512          1:13.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
Thomas Birkkjær  1996    477          1:14.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Bach  1997    507          2:19.77   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mikael Thode Sørensen  1997    478          2:22.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Hein Rimmen  2002    236          1:24.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie V Jensen  2002    234          1:24.41   
  Svømmeklubben S 68                   
Iben Kjær Bengtson  2002    221          1:26.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
Freja Romanski  2003    203          1:28.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lærke Asmussen  2003    178          1:32.48   
  Svømmeklubben S 68                   
Anna Toft Petersen  2004    161          1:35.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marta Woroniecka  2003    155          1:36.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Oline Gadegaard  2002    151          1:37.70   
  Svømmeklubben S 68                   
Zille Haarh Svendsen  2004    123          1:44.52   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Nikoline V Gallop  2003    118          1:46.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Laura Lund  2003    101          1:51.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Julie Bundgaard Madsen  2002    64          2:10.12   
  Svømmeklubben S 68                   
13  Josefine Høgh  2005    43          2:28.50   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Outzen  2000    411          1:10.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
Signe Rosendal  2000    395          1:10.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
Liv Lindberg Nielsen  2001    244          1:23.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Asta Blanch  1996    593          1:01.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jackie Gade  1998    593          1:01.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma-Sofie Hestbech  1996    578          1:02.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mathilde Pugholm Hvid  1990    566          1:02.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lisa Schøn  1999    556          1:03.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
Rebekka R. Andersen  1996    491          1:05.97   
  Svømmeklubben S 68                   
Anna Bonde  1999    485          1:06.27   
  Hobro Svømmeklub                   
Camilla Johannesen  1999    454          1:07.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
Charlotte K. Jakobsen  1996    392          1:11.11   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Thorhauge  2001    237          1:15.77   
  Thisted Svømmeklub                   
Lucas T. Birkkjær  2002    226          1:16.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
Elias Hanghøj Jonsson  2002    224          1:17.18   
  Svømmeklubben S 68                   
Kristian B. Rasmussen  2003    223          1:17.33   
  Svømmeklubben S 68                   
Christopher Z. Christense  2003    190          1:21.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
Joost Rijkhoff  2004    182          1:22.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
Joakim Kopp Drewsen  2000    173          1:24.05   
  Svømmeklubben S 68                   
Sander van der Pool  2002    168          1:24.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sebastian B Lehmann  2004    152          1:27.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Jelmer de Zee  2003    148          1:28.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Nicklas Bager  2003    139          1:30.54   
  Thisted Svømmeklub                   
12  Viktor Stage  2002    128          1:32.88   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Jonas Lindberg Nielsen  2004    127          1:33.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Jacob Poulsen  2003    108          1:38.45   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Rune S. Nielsson  2003    73          1:52.04   
  Svømmeklubben S 68                   
Hjalte Lillevik Frost  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Magnus Holm  2004              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Kjær  1998    435          1:01.88   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Sloth Holm  2001    387          2:50.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
Julie Kappel Petersen  2002    296          3:06.08   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Jørgensen Bruun  1995    499          2:36.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
Stine Mary Vissing  1997    452          2:41.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Sarah Andersen  1999    436          2:43.57   
  Thisted Svømmeklub                   
Anette Poulsen  1999    412          2:46.64   
  Thisted Svømmeklub                   
Line Hesselvang  1998    246          3:17.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
Caroline Zimmer  1999    191          3:35.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kappel Petersen  2002    275          36.47   
  Thisted Svømmeklub                   
Camilla Kjær  2003    263          37.01   
  Thisted Svømmeklub                   
Sofie Hein Rimmen  2002    255          37.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie V Jensen  2002    239          38.20   
  Svømmeklubben S 68                   
Clara Grønkjær  2002    229          38.75   
  Thisted Svømmeklub                   
Lærke Asmussen  2003    207          40.10   
  Svømmeklubben S 68                   
Anna Munk Fuglsang  2005    133          46.48   
  Svømmeklubben S 68                   
Emma Jensen  2003    79          55.18   
  Svømmeklubben S 68                   
Julie Bundgaard Madsen  2002    70          57.49   
  Svømmeklubben S 68                   
10  Josefine Høgh  2005    47          1:05.46   
  Svømmeklubben S 68                   
Laura S. Olesen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Sloth Holm  2001    392          32.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
Camilla Outzen  2000    386          32.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maja Meinert  2001    360          33.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
Liv Lindberg Nielsen  2001    248          37.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Lund  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sine Johansen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Mary Vissing  1997    533          29.26   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Rebekka R. Andersen  1996    486          30.18   
  Svømmeklubben S 68                   
Camilla Johannesen  1999    442          31.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sarah Andersen  1999    431          31.40   
  Thisted Svømmeklub                   
Caroline Zimmer  1999    279          36.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Thorhauge  2001    222          34.51   
  Thisted Svømmeklub                   
Kristian B. Rasmussen  2003    215          34.89   
  Svømmeklubben S 68                   
Elias Hanghøj Jonsson  2002    212          35.06   
  Svømmeklubben S 68                   
Joakim Kopp Drewsen  2000    156          38.79   
  Svømmeklubben S 68                   
Viktor Stage  2002    122          42.06   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jacob Poulsen  2003    104          44.45   
  Thisted Svømmeklub                   
Rune S. Nielsson  2003    72          50.09   
  Svømmeklubben S 68                   
Magnus Holm  2004    59          53.51   
  Svømmeklubben S 68                   
Hjalte Lillevik Frost  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Nicklas Bager  2003              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Kjær  1998    377          28.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik V-Nielsen  1995    449          27.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sara Bundgaard  2003    165          53.65   
  Svømmeklubben S 68                   
Emma Oline Gadegaard  2002    150          55.40   
  Svømmeklubben S 68                   
Iben Kjær Bengtson  2002    150          55.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Jensen  2003    135          57.44   
  Svømmeklubben S 68                   
Zille Haarh Svendsen  2004    121          59.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
Laura S. Olesen  2005    100          1:03.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
Julie Bundgaard Madsen  2002    81          1:08.12   
  Svømmeklubben S 68                   
Anna Munk Fuglsang  2005              DSQ  Flere flyben 
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Rosendal  2000    323          42.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frederikke G. Christensen  2000    220          48.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
Martha G. Overbye  2000    150          55.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bonde  1999    378          40.76   
  Hobro Svømmeklub                   
Charlotte K. Jakobsen  1996    363          41.30   
  Svømmeklubben S 68                   
Caroline Zimmer  1999    214          49.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Thorhauge  2001    165          48.56   
  Thisted Svømmeklub                   
Jacob Poulsen  2003    97          58.01   
  Thisted Svømmeklub                   
Magnus Holm  2004    33          1:22.75   
  Svømmeklubben S 68                   
Nicklas Bager  2003              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    314          39.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik V-Nielsen  1995    331          38.52   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kappel Petersen  2002    289          1:27.89   
  Thisted Svømmeklub                   
Emma Ildal Djørup  2002    227          1:35.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
Anna Toft Petersen  2004    198          1:39.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
Freja Romanski  2003    198          1:39.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
Laura S. Olesen  2005    177          1:43.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
Iben Kjær Bengtson  2002    160          1:47.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
Camilla Kjær  2003    143          1:50.91   
  Thisted Svømmeklub                   
Nikoline V Gallop  2003    134          1:53.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
Zille Haarh Svendsen  2004    110          2:01.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
Clara Grønkjær  2002              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
Josefine Høgh  2005              DSQ  Ej fors bev vend.50m 
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Sloth Holm  2001    391          1:19.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sine Johansen  2000    331          1:23.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
Liv Lindberg Nielsen  2001    134          1:53.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Lund  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Mary Vissing  1997    469          1:14.79   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Johanne Sofie Kjærsgaard  1998    433          1:16.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anette Poulsen  1999    395          1:19.20   
  Thisted Svømmeklub                   
Line Hesselvang  1998    261          1:30.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian B. Rasmussen  2003    206          1:27.89   
  Svømmeklubben S 68                   
Elias Hanghøj Jonsson  2002    202          1:28.41   
  Svømmeklubben S 68                   
Lucas T. Birkkjær  2002    180          1:31.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
Christopher Z. Christense  2003    157          1:36.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jelmer de Zee  2003    138          1:40.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
Joakim Kopp Drewsen  2000    135          1:41.07   
  Svømmeklubben S 68                   
Sebastian B Lehmann  2004    126          1:43.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sander van der Pool  2002              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
Rune S. Nielsson  2003              DSQ  2armtag på mave 50m 
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Outzen  2000    435          2:29.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
Camilla Kjær  2003    238          3:02.06   
  Thisted Svømmeklub                   
Clara Grønkjær  2002    236          3:02.82   
  Thisted Svømmeklub                   
Cecilie V Jensen  2002    220          3:07.15   
  Svømmeklubben S 68                   
Lærke Asmussen  2003    192          3:15.57   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Johannesen  1999    457          2:26.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
Rebekka R. Andersen  1996    455          2:26.85   
  Svømmeklubben S 68                   
Sarah Andersen  1999    442          2:28.25   
  Thisted Svømmeklub                   
Charlotte K. Jakobsen  1996    384          2:35.32   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Kjær  1998    408          2:17.52   
  Aalborg Svømmeklub                   
Hjalte Lillevik Frost  2001              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Meinert  2001    305          1:23.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
Signe Rosendal  2000              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bonde  1999    432          1:14.05   
  Hobro Svømmeklub                   
Johanne Sofie Kjærsgaard  1998    408          1:15.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anette Poulsen  1999    303          1:23.34   
  Thisted Svømmeklub                   
Line Hesselvang  1998    179          1:39.27   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke G. Christensen  2000    233          3:45.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sara Bundgaard  2003    167          4:12.21   
  Svømmeklubben S 68                   
Martha G. Overbye  2000    155          4:18.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Oline Gadegaard  2002              DNF   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    312          3:07.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  21 juni 2014 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:15